енергоефективні школи

У Павлограді підбили підсумки Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація"

 22 вересня 2017 року в м. Павлограді (Дніпропетровської області) відбулося урочисте закриття четвертої хвилі Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація". У церемонії взяли участь близько 200 учасників: представники компанії ДТЕК, місцевих органів влади, районних та міських відділів освіти, педагоги, учні та учениці 26 шкіл-учасниць Проекту з Західного Донбасу.

         Звертаючись до присутніх, керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб сказала: "Енергоефективні школи" – один із найкращих проектів ДТEК у сфері сталого розвитку. Ми вже п'ять років працюємо з нашими навчальним закладами і намагаємося зробити процес навчання якомога більш інноваційним. Впевнена, що не лише діти, а й їхні батьки навчилися заощаджувати енергоресурси, вони розуміють, що це таке і вміло використовують усі можливості для економії. За цим Проектом – майбутнє енергетичної безпеки і незалежності України!".

         Унікальний для нашої країни Проект із 2012 року реалізується ВБО "Інститут місцевого розвитку" в населених пунктах присутності енергетичної компанії ДТЕК за її фінансування. У 2016-2017 навчальному році він став інтерактивним і запроваджувався на базі програми дистанційного он-лайн навчання. Крім того, Проект передбачав співфінансування з боку органів місцевої влади.

         "Уже зараз діти повинні розуміти, звідки що береться. Якщо у них удома тепла батарея, то, як вона стає теплою. Ми раді, що для них організовувалися екскурсії на підприємства нашого міста: діти були на котельні, побачили, як приходить газ, як підіігрівається вода тощо. Ми раді співпраці міста й Проекту "Енергоефективні школи", яка приносить користь нашій громаді", – зазначив перший заступник Павлоградського міського голови Віталій Мовчан.

         У школах-учасницях впроваджувалися два навчальні курси: за вибором – "Основи енергопостачання та енергозбереження" для учнів 6-8 класів та факультативний – "Абетка з основ житлово-комунального управління" для учнів 9-11 класів. Для другого спеціально розробили онлайн-гру "Розумний будинок", де діти могли спробувати себе у ролі співвласників багатоквартирного будинку.

         У 2016-2017 навчальному році Проект ДТЕК впроваджувався у 79 школах. У Західному Донбасі в ньому взяли участь учні 26 шкіл Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Павлоградського та Петропавлівського районів.

         Найкращі учні Проекту за результатами навчання отримали цінні подарунки: рюкзаки, планшети та екшн-камери.

         У межах Проекту проводився 5-місячний конкурс на зменшення споживання електричної енергії. За його результатами 51 школа з 29 населених пунктів України заощадила 170 тис. кВт•год або 362,5 тис. грн.

         За чотири етапи Проекту 269 шкіл-учасниць заощадили 482 тис. кВт•год електроенергії на суму понад півмільйона грн.

         Сьогодні в Україні майже 17 тис. шкіл. Порахувати, скільки б усі вони могли заощадити, долучившись до нашого Проекту, зовсім нескладно!