енергоефективні школи

Not only IT: кому і чому варто йти в енергетику

Нещодавно ми анонсували опитування хлопців та дівчат про кар'єру в енергетиці1. За результатами дослідження виявилось, що випускникам шкіл та батькам не вистачає інформації щодо реальних кар'єрних можливостей. Проєкт «Твоя професія в енергетиці», який створив Центру «Розвиток КСВ» за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки та партнерів ДТЕК, Енергоатом, Укргідроенерго, Прикарпаття обленерго та Львівобленерго, допоможе заповнити цей геп. Тому було організовано ZOOM-презентацію буклета «Твоє майбутнє в електроенергетиці» та профорієнтаційних уроків для 5-10 класів.

Під час презентації ініціатори поділилися  тим, що треба знати молодій людині, обираючи професію. До буклету включено перелік обов'язків, які мають виконуватися за  найбільш популярними професіями енергетичного сектору, надані посилання на різноманітні інформаційні ресурси та онлайн-курси, перспективи та інновацій в енергетиці. Все це можна легко знайти у відкритому доступі на порталі Career Hub.

Особливу увагу приділено можливостям найпрекраснішої половини людства, бо дійсно дуже треба підвищувати впевненість дівчат щодо навчання та вибору успішної кар'єри в STEM. 

Олександр Кучеренко, директор зі сталого розвитку ДТЕК: «Сьогодні кожен відповідальний бізнес зобов'язаний руйнувати стереотипи про чисто «чоловічі» професії або сфери, а також про те, що чоловіки на керівних посадах ефективніші управлінці, аніж жінки. Одним із головних досягнень ДТЕК у питаннях забезпечення гендерного балансу і рівності є збільшення із 2013 року на 20% кількості жінок, які займають керівні посади».

 

2Опитування близько 200 учнів та учениць з різних регіонів України, проведене Центром «Розвиток КСВ», показало, що понад 50% опитуваних знають про важливість та перспективи сфери енергетики, але тільки 2 дитини з 200 (всього 1%) хотіли б у майбутньому працювати в енергетиці. Хоча 84% опитаних вказали, що в енергетиці можуть працювати і чоловіки, і жінки.